نویسنده : بهروز صادق مقدم ; ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۳

اتری ها باید در مکان خشک نگهداری شوند. عمر باتری بر اساس اندازه , ساعات استفاده و میزان تنظیم شدت صدا در سمعک متفاوت است. متخصص سمعک شما را از میزان  عمر باتری سمعک‌تان مطلع می‌نماید.

 

 

 

علائم یک باتری فرسوده

اگر درجه صدای سمعک را بیش از حد معمول افزایش می دهید، یا صداها مغشوش و اعوجاج یافته به گوش شما  می رسند و یا سمعک کار نمی کند ،  باید باتری سمعک خود را تعویض نمائید.  

توجه داشته باشید که باتریها سمی هستند و باید از دسترس کودکان، حیوانات خانگی و افرادی که بینایی ضعیف دارند و یا هر فردی که ممکن است به طور اتفاقی باتری را ببلعد، دورنگاه داشته شوند.

 

کمک‌های اولیه برای سمعک

در صورتیکه مشاهده نمودید سمعک‌تان به خوبی کار نمی‌کند، اولین قدم تعویض باتری است. سپس وجود هر گونه جرم گوش را داخل سمعک بررسی نمائید. اگر مشکل باز هم باقی بود با متخصص سمعک خود تماس بگیرید. 

 

 

عمر یک سمعک چقدر است؟

بطور متوسط، سمعک‌ها بسته به چگونگی نگهداری، ساختار شیمیایی خاص بدن شما ، حدوداً 5-3 سال قابل استفاده هستند. در صورتی‌که تغییرات شنوایی شما آرام و تدریجی باشد، سمعک را می‌توان بر اساس آن تنظیم نمود.

به خاطر داشته باشید که ممکن است نیاز های ارتباطی شما تغییر یابد اگر تغییر فاحشی در شنوایی یا سبک زندگی‌تان ایجاد شود ممکن است به یک سمعک با کیفیت بالاتری نیاز داشته باشید.

کلمات کلیدی :توانبخشی ناشنوایان و کلمات کلیدی :مقالات- آموزش